rekrutacja w x-komie

Poszukujemy specjalistów z różnych dziedzin, odważnych i otwartych na nowe wyzwania. Zobacz, jak wygląda proces rekrutacji i czym kierujemy się w naszej codziennej pracy.

dowiedz się więcej

poznaj nasze filary

Mamy zasady, które określają jak współpracujemy. Zgrany zespół to nasza przewaga. Nie boimy się nowych wyzwań i codziennie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami. Dzielimy się naszym doświadczeniem, jednocześnie ceniąc swój indywidualizm.

zespół

naszą siłą jest zgrany zespół

pasja

łączy nas technologia, wspólne
cele i misja

pracowitość

to dzięki niej każdego dnia
sięgamy po więcej

poznaj zespół rekrutacyjny

Wiemy, że siłą x-komu są ludzie, dlatego poszukujemy zaangażowanych współpracowników, którzy podzielają naszą pasję.

Justyna Jarkiewicz

HR business partner

W procesie rekrutacji najważniejsze jest uczestniczenie w rozwoju kariery zawodowej wyjątkowych ludzi. Ich dalsze sukcesy dają mi ogromną radość.

Agnieszka Larysz

kierownik ds. projektów rekrutacyjnych

Wyznaje zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych – trzeba tylko znaleźć w sobie siłę i odwagę. Moja codzienna praca to ciągłe inspirowanie innych do zmian i pomaganie w poszukiwaniu nowych możliwości ich rozwoju.

Ewa Obrał

specjalista ds. HR

Moja praca to codzienne spotkania z różnymi ludźmi. Priorytetem jest dla mnie stworzenie takiej atmosfery, która pozwoli kandydatowi na swobodne zaprezentowanie siebie.

Justyna Kamińska

specjalista ds. HR

Najciekawszym aspektem mojej pracy są inspirujące rozmowy z kandydatami oraz możliwość obserwowania zmian, jakie zachodzą w ich zawodowym życiu. To dzięki nim mam ochotę wstawać rano i zaczynać każdy kolejny dzień z nową energią.

Barbara Woźniak

starszy specjalista ds. HR

W swojej pracy cenię przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem. Zaufanie, którym darzą mnie inni, jest dla mnie niezwykle ważne. Jestem wsparciem i dawką pozytywnej energii dla każdego pracownika.

Karolina Kowalówka

starszy specjalista ds. HR

Moja codzienność to praca z osobami z branży IT. W swojej pracy oprócz HR-owego doświadczenia potrzebuję również wiedzy technicznej. Dlatego też każdą rozmowę traktuję jak niezwykłą lekcję informatyki.

Ania Kurowska

młodszy specjalista ds. HR

Najważniejsze jest dla mnie zadbanie o kandydata poprzez zbadanie jego potrzeb oraz odpowiednie dopasowanie oferty pracy. Realizacja różnych procesów rekrutacyjnych pozwala mi na ciągły rozwój. W swojej pracy stawiam na współpracę i dążenie do realizacji założonych celów.

Marta Polak

specjalista ds. HR

W pracy przede wszystkim stawiam na relacje - regularny kontakt z kandydatem, proces oparty na zaufaniu i partnerstwu, oraz indywidualne podejście. Jeśli te czynniki są spełnione (a zawsze dbam o to żeby były) - sukces w rekrutacji jest pewny. Dodatkowo jestem zespołową "kulą szpiegulą" i żadne informacje nie umkną mojej uwadze ;)

pracuj z nami w x-komie

Elementy naszego procesu nieco różnią się od siebie w zależności od stanowiska, na które aplikujesz. Zapoznaj się z naszym przykładowym procesem rekrutacji. Jeśli stanowisko, na które aplikujesz wymaga dodatkowego zadania, w trakcie procesu poprosimy Cię o jego wykonanie.

1. aplikuj online

Możesz aplikować szybko i wygodnie. Wypełnij formularz online, wyślij i gotowe. Aktualne oferty pracy znajdziesz tutaj.

2. poczekaj na kontakt

Jeśli Twoje umiejętności pasują do naszego profilu, zadzwonimy do Ciebie. Wstępnie porozmawiamy i zaproponujemy spotkanie.

3. daj się poznać

Najpierw spotkasz się z rekruterką. Porozmawiamy o Twoim doświadczeniu oraz o kierunku, w którym chcesz się rozwijać. Opowiemy Ci o firmie i o naszych oczekiwaniach. To dobra okazja do zadania nam swoich pytań na temat x-komu, procesu rekrutacji oraz stanowiska, na które aplikujesz.

4. spotkaj się z hiring managerem

Jeśli zobaczymy w Tobie x-komowego geeka, zaprosimy Cię na kolejną, bardziej szczegółową rozmowę. Weźmie w niej udział również hiring manager lub osoba techniczna. Porozmawiamy o stanowisku oraz o zakresie obowiązków, na które aplikujesz.

5. poznaj wynik rozmowy

Skontaktujemy się z Tobą niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiemy. Jeśli rozpatrzymy Twoją kandydaturę pozytywnie – złożymy Ci propozycję współpracy.

chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Oczywiście. Pierwszego dnia bierzesz udział w induction day. Na spotkaniu poznasz historię firmy, strukturę i kulturę naszej organizacji. Weźmiesz udział w szkoleniu z bezpieczeństwa informacji i bhp. Mamy też dla Ciebie szkolenia, które pomogą Ci wdrożyć się w nowe obowiązki.

W x-komie dostosowujemy rodzaj umowy do Twoich oczekiwań. Zatrudniamy na podstawie umowy o pracę oraz umowy zlecenia. Jeśli masz swoją działalność gospodarczą, możemy podpisać umowę B2B.

Jeśli interesują Cię praktyki lub staż, wyślij do nas wiadomość z zapytaniem na adres hr@x-kom.pl. Pamiętaj, że zatrudniamy również studentów. Oferujemy elastyczny czas pracy, który dostosujesz do swojego planu zajęć na uczelni.

Tak, zatrudniamy osoby niepełnosprawne. Wspólnie budujemy przyjazne otoczenie i relacje, w których ważny jest każdy pracownik x-komu.

Godziny pracy w x-komie zależą od działu i wybranego stanowiska.

W pracy cenimy swobodę, więc nie wprowadzamy sztywnych reguł w kwestii dress code’u. Nasi pracownicy na co dzień nie muszą pojawiać się w firmie w stroju oficjalnym. Jedynie w salonach obowiązują firmowe koszule. Naturalnie, jeśli wymaga tego okazja, biznesowy ubiór jest wskazany np. gdy reprezentujemy firmę na zewnątrz.

Twoje wynagrodzenie zależy od stanowiska, które obejmiesz. O jego wysokości decyduje m.in. doświadczenie, zaangażowanie oraz jakość wykonywanej pracy. Na wybranych stanowiskach wynagrodzenie składa się z części podstawowej oraz premii.

Tak, cały czas budujemy zespół x-komu, co oznacza, że poszukujemy specjalistów z wielu dziedzin. Skorzystaj z formularza i wyślij nam swoje CV. Zaznacz stanowisko, które Cię interesuje. Gdy pojawi się wybrana oferta pracy, skontaktujemy się Tobą. Aktualne ogłoszenia możesz sprawdzać tutaj.

Zachęcamy naszych pracowników do tego, aby brali udział w rekrutacjach wewnętrznych. Dzięki temu mogą awansować albo rozwijać swoje umiejętności w całkiem innym – niż do tej pory – kierunku. Wielu naszych menadżerów i team leaderów to osoby, które zaczynały od niższych stanowisk.

To, ile trwa rekrutacja, zależy od stanowiska. Kiedy złożysz aplikację, potwierdzimy mejlem, że ją dostaliśmy. Z wybranymi kandydatami kontaktujemy się zwykle w ciągu czterech tygodni.

Znamy się na technologii, nie modzie. Na rozmowę ubierz się schludnie i stosownie do stanowiska, na które aplikujesz.

Od kandydatów potrzebujemy przede wszystkim CV. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo napisać w wiadomości kilka zdań o sobie, czy też dołączyć portfolio.

Kiedy dostaniesz pracę w x-komie, wyślemy do Ciebie kwestionariusz osobowy i skierowanie na badania medycyny pracy.
Odeślij nam:

  • uzupełniony kwestionariusz osobowy,
  • zaświadczenie od lekarza medycyny pracy,
  • kopie świadectw pracy,
  • dokumenty, które potwierdzają Twoje wykształcenie.