rekrutacja w x-kom

Nieustannie poszukujemy specjalistów z różnych dziedzin, odważnych i otwartych na nowe wyzwania. Zobacz, jak wygląda proces rekrutacji i czym kierujemy się w naszej codziennej pracy.

dowiedz się więcej

liczą się wartości

To one określają jak współpracujemy między sobą i z naszymi Klientami. Zgrany zespół to nasza przewaga. Codziennie poszukujemy nowych rozwiązań. Dzielimy się doświadczeniem, jednocześnie ceniąc swój indywidualizm.

pasja

łączy nas technologia, wspólne
cele i wspólna misja

pracowitość

to dzięki niej każdego dnia
sięgamy po więcej

myślenie o Kliencie

codzienne obowiązki realizujemy z myślą
o zadowoleniu Klienta

poznaj zespół rekrutacyjny

Wiemy, że siłą x-komu są ludzie, dlatego nasi rekruterzy nieustannie poszukują zaangażowanych współpracowników, którzy podzielają naszą pasję.

Katarzyna Dukaczewska-Wawrzyniak

młodszy specjalista ds. HR

Jestem dopiero na początku swojej HR-owej drogi. Każda rozmowa staje się dla mnie inspiracją do dalszego rozwoju. Każdy kandydat jest dla mnie szansą na zdobycie nowego doświadczenia.

Justyna Jarkiewicz

HR business partner

W procesie rekrutacji najważniejsze jest uczestniczenie w rozwoju kariery zawodowej wyjątkowych ludzi. Ich dalsze sukcesy dają mi ogromną radość.

Agnieszka Larysz

kierownik ds. projektów rekrutacyjnych

Wyznaje zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych – trzeba tylko znaleźć w sobie siłę i odwagę. Moja codzienna praca to ciągłe inspirowanie innych do zmian i pomaganie w poszukiwaniu nowych możliwości ich rozwoju.

Ewa Obrał

specjalista ds. HR

Moja praca to codzienne spotkania z różnymi ludźmi. Priorytetem jest dla mnie stworzenie takiej atmosfery, która pozwoli kandydatowi na swobodne zaprezentowanie siebie.

Karolina Winiarska

Moja codzienność to praca z osobami z branży IT. W swojej pracy oprócz HR-owego doświadczenia potrzebuję również wiedzy technicznej. Dlatego też każdą rozmowę traktuję jak niezwykłą lekcję informatyki.

Barbara Woźniak

W swojej pracy cenię przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem. Zaufanie, którym darzą mnie inni, jest dla mnie niezwykle ważne. Jestem wsparciem i dawką pozytywnej energii dla każdego pracownika.

droga do zatrudnienia w x-kom

Zobacz, jakie etapy czekają na Ciebie podczas rekrutacji.

1. aplikuj online

Możesz aplikować szybko i wygodnie. Wypełnij formularz online, wyślij i gotowe. Aktualne oferty pracy możesz znaleźć tutaj.

2. daj się poznać

Na spotkaniu porozmawiamy o Twoim doświadczeniu zawodowym, kierunku, w którym chcesz się rozwijać i oczekiwaniach wobec nas. W zależności od wybranego stanowiska możemy poprosić Cię o rozwiązanie zadania, sprawdzającego Twoje kompetencje.

3. zaprezentuj umiejętności

Dla wybranych stanowisk organizujemy dodatkowe spotkanie, na którym szczegółowo sprawdzamy wiedzę i wymagane umiejętności.

4. dołącz do nas

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia kandydatury, skontaktujemy się z Tobą w celu złożenia propozycji współpracy.

chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Oczywiście, już pierwszego dnia nowi pracownicy biorą udział w induction day, czyli spotkaniu na którym poznają zespół, strukturę i kulturę naszej organizacji, a także możliwości rozwoju. Dodatkowo prowadzimy szkolenia wstępne, przygotowujące do wykonywanych obowiązków.

W x-kom zatrudniamy na podstawie umowy o pracę. Pierwsza zawierana jest na 3-miesięczny okres próbny, druga na czas określony – 2 lata, a trzecia na czas nieokreślony. Istnieje również możliwość nawiązania współpracy w ramach kontraktu menedżerskiego, z osobami prowadzącymi własną działalność gospodarczą.

To kwestia indywidualna. Jeśli interesują Cię praktyki lub staż, wyślij do nas wiadomość z zapytaniem. Pamiętaj, że zatrudniamy również studentów. Oferujemy elastyczny czas pracy z możliwością dostosowania do planu zajęć na uczelni.

Tak, prowadzimy też wewnątrzfirmowy projekt „pełnosprawność w pracy”, w ramach którego wspieramy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wspólnie budujemy przyjazne środowisko pracy, w którym ważny jest każdy pracownik.

Godziny pracy w x-kom zależą od działu i wybranego stanowiska. W centrali pracujemy od 8 do 16, ale po uzgodnieniu z przełożonym istnieje możliwość zmiany w przedziale 7 - 17. W pozostałych działach pracę reguluje system zmianowy. W centrum dystrybucyjnym i produkcji pracujemy w systemie 3-zmianowym. Grafik w salonach determinuje równoważny system czasu pracy, a w contact center ustalany jest w obrębie zespołów.

W pracy cenimy swobodę, więc nie wprowadzamy sztywnych reguł w kwestii dress code’u. Nasi pracownicy na co dzień nie muszą pojawiać się w firmie w stroju oficjalnym. Jedynie w salonach obowiązują firmowe koszule. Naturalnie, jeśli wymaga tego okazja, biznesowy ubiór jest wskazany np. gdy reprezentujemy firmę na zewnątrz.

Poziom wynagrodzenia zależy od zajmowanego stanowiska. O jego wysokości decyduje m.in. doświadczenie, zaangażowanie oraz jakość wykonywanej pracy. Na wybranych stanowiskach wynagrodzenie składa się z części podstawowej oraz premii.

Tak, cały czas budujemy zespół x-kom, co oznacza, że poszukujemy specjalistów z wielu dziedzin. Skorzystaj z formularza i wyślij nam swoje CV, zaznaczając stanowisko, które Cię interesuje. Gdy pojawi się wybrana oferta pracy, z pewnością się z Tobą skontaktujemy. Aktualne ogłoszenia możesz sprawdzać tutaj.

Dostrzegamy potencjał wśród naszych pracowników, zachęcając do aktywnego udziału w rekrutacjach wewnętrznych. Oferujemy możliwość awansu pionowego i poziomego, nie tylko w obrębie własnych działów i zespołów. Wielu obecnych menadżerów i team leaderów to osoby, które zaczynały od stanowisk doradców.

Co roku nasi pracownicy biorą udział w podziale zysków wypracowanych przez spółkę. Dodatkowo oferujemy benefity w postaci zniżek pracowniczych, bonusów świątecznych, imprez firmowych, programu poleceń oraz preferencyjnych warunków ubezpieczenia na życie. Dla wybranych stanowisk dostępne są również dodatkowe szkolenia, home office i nauka języka angielskiego. Pracownicy otrzymują dostęp do prywatnej opieki medycznej i karnetu na zajęcia sportowe.

Czas trwania rekrutacji zależy od wybranego stanowiska. Z kandydatami kontaktujemy się zwykle w ciągu 4 tygodni od otrzymania aplikacji. Potwierdzenie przesłania aplikacji Kandydaci otrzymują drogą mailową - bezpośrednio od nas lub Partnerów, z którymi współpracujemy.

Nie narzucamy Kandydatom reguł względem ubioru. Ważne, aby ubrać się schludnie i stosownie do stanowiska, na które się aplikuje.

Na potrzeby rekrutacji od Kandydatów potrzebujemy przede wszystkim CV. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo napisać w wiadomości kilka zdań o sobie, czy też dołączyć portfolio.

Przed podjęciem pracy każdy musi wypełnić dokumenty do akt osobowych i wykonać badania u lekarza medycyny pracy. Dodatkowo niezbędna jest kopia wszystkich świadectw pracy i dokumentu, stanowiącego potwierdzenie zakończenia edukacji na danym poziomie.